
- Liczba mieszkańców
- 6 917
- (2025)
- Powierzchnia
- 90,2 km²
- Typ gminy
- wiejska
Nowa Sucha na tle wszystkich gmin. Wybierz wynik wyborczy i cechę gmin; Nowa Sucha jest wyróżniona na wykresie. Wyniki tej gminy w kolejnych wyborach, rok po roku, są w zakładce Zmiany w czasie.
To samo bez wyróżnionej gminyW skrócie
Cecha gmin: Ludność w wieku poprodukcyjnym (2011)
W jednej piątej gmin o najwyższych wartościach tej cechy frekwencja wyniosła 53,7%, a w jednej piątej gmin o najniższych wartościach: 45,5%. Różnica między tymi grupami: +8,2 pkt proc.
Zależność w skali wszystkich gmin: brak wyraźnej zależności (współczynnik korelacji r = 0,02), na podstawie 2 496 gmin.
Korelacja pokazuje współwystępowanie zjawisk i nie oznacza związku przyczynowego. Dane dotyczą gmin, a nie pojedynczych wyborców.
Nowa Sucha w tym zestawieniu
Pięć grup gmin od najniższych do najwyższych wartości cechy
- Najniższe wartości7,7 do 14,0 % 45,5%
- Niskie14,0 do 15,5 % 45,1%
- Środkowe · Nowa Sucha15,5 do 16,9 % 46,4%
- Wysokie16,9 do 18,7 % 47,5%
- Najwyższe wartości18,7 do 43,1 % 53,7%
Każda grupa to jedna piąta gmin (po 499). Frekwencja w grupie jest liczona z sumy głosów wszystkich gmin grupy, więc duże gminy ważą więcej.
Każda gmina to punkt
Linia pokazuje trend. Oś pozioma obejmuje 98% gmin; po 1% gmin o skrajnych wartościach z każdej strony jest poza wykresem, ale w obliczeniach.
Gminy najbardziej powyżej trendu
Wynik wyższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Wilanów woj. mazowieckie | 14,5 | 76,8% | +34,3 p.p. |
| Ursynów woj. mazowieckie | 15,4 | 74,2% | +31,6 p.p. |
| Podkowa Leśna woj. mazowieckie | 22,8 | 72,6% | +29,7 p.p. |
| Wesoła woj. mazowieckie | 14,1 | 71,4% | +28,8 p.p. |
| Michałowice woj. mazowieckie | 16,7 | 71,0% | +28,4 p.p. |
| Bemowo woj. mazowieckie | 17,0 | 71,0% | +28,3 p.p. |
| Żoliborz woj. mazowieckie | 28,0 | 71,0% | +27,9 p.p. |
| Białołęka woj. mazowieckie | 7,7 | 69,2% | +26,9 p.p. |
Gminy najbardziej poniżej trendu
Wynik niższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Stary Dzierzgoń woj. pomorskie | 13,2 | 23,1% | −19,4 p.p. |
| Maszewo woj. lubuskie | 15,5 | 25,5% | −17,1 p.p. |
| Barciany woj. warmińsko-mazurskie | 15,3 | 26,2% | −16,4 p.p. |
| Chrostkowo woj. kujawsko-pomorskie | 16,1 | 26,6% | −16,0 p.p. |
| Mikołajki Pomorskie woj. pomorskie | 11,9 | 26,5% | −16,0 p.p. |
| Krzęcin woj. zachodniopomorskie | 14,8 | 27,0% | −15,6 p.p. |
| Kowale Oleckie woj. warmińsko-mazurskie | 15,3 | 27,1% | −15,5 p.p. |
| Radłów woj. opolskie | 16,8 | 27,3% | −15,4 p.p. |
Pobierz dane tego zestawienia (CSV). Źródła: PKW (wyniki wyborów), GUS, Bank Danych Lokalnych (cechy gmin). Dzielnice Warszawy są osobnymi punktami tylko dla cech, które GUS podaje dla dzielnic. Kwoty w złotych są w cenach bieżących.
Herb: plik „POL gmina Nowa Sucha COA.png” z Wikimedia Commons, autor: pl:JDavid, licencja: Public domain.