
Głuchołazy
gmina miejsko-wiejskapowiat nyskiwoj. opolskie TERYT: 1607013
- Liczba mieszkańców
- 21 792
- (2025)
- Powierzchnia
- 168,0 km²
- Typ gminy
- miejsko-wiejska
Głuchołazy na tle wszystkich gmin. Wybierz wynik wyborczy i cechę gmin; Głuchołazy jest wyróżniona na wykresie. Wyniki tej gminy w kolejnych wyborach, rok po roku, są w zakładce Zmiany w czasie.
To samo bez wyróżnionej gminyW skrócie
Cecha gmin: Miejsca noclegowe na 1000 mieszkańców (2023)
W jednej piątej gmin o najwyższych wartościach tej cechy frekwencja wyniosła 75,2%, a w jednej piątej gmin o najniższych wartościach: 74,6%. Różnica między tymi grupami: +0,7 pkt proc.
Zależność w skali wszystkich gmin: brak wyraźnej zależności (współczynnik korelacji r = 0,09), na podstawie 1 536 gmin.
Korelacja pokazuje współwystępowanie zjawisk i nie oznacza związku przyczynowego. Dane dotyczą gmin, a nie pojedynczych wyborców.
Głuchołazy w tym zestawieniu
Pięć grup gmin od najniższych do najwyższych wartości cechy
- Najniższe wartości0,2 do 3,9 na 1000 74,6%
- Niskie3,9 do 7,7 na 1000 73,8%
- Środkowe7,8 do 13,3 na 1000 74,7%
- Wysokie13,3 do 31,4 na 1000 76,1%
- Najwyższe wartości · Głuchołazy31,4 do 5 006,1 na 1000 75,2%
Każda grupa to jedna piąta gmin (po 307). Frekwencja w grupie jest liczona z sumy głosów wszystkich gmin grupy, więc duże gminy ważą więcej.
Każda gmina to punkt
Linia pokazuje trend. Oś pozioma obejmuje 98% gmin; po 1% gmin o skrajnych wartościach z każdej strony jest poza wykresem, ale w obliczeniach.
Gminy najbardziej powyżej trendu
Wynik wyższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Wilanów woj. mazowieckie | 1,6 | 90,9% | +19,8 p.p. |
| Ursynów woj. mazowieckie | 11,4 | 88,9% | +17,8 p.p. |
| Michałowice woj. mazowieckie | 9,3 | 88,8% | +17,7 p.p. |
| Białołęka woj. mazowieckie | 3,5 | 88,5% | +17,4 p.p. |
| Suchy Las woj. wielkopolskie | 10,4 | 88,1% | +17,0 p.p. |
| Podkowa Leśna woj. mazowieckie | 3,7 | 87,6% | +16,5 p.p. |
| Lesznowola woj. mazowieckie | 4,0 | 87,4% | +16,3 p.p. |
| Kleszczewo woj. wielkopolskie | 3,4 | 87,3% | +16,2 p.p. |
Gminy najbardziej poniżej trendu
Wynik niższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Zębowice woj. opolskie | 6,4 | 51,3% | −19,8 p.p. |
| Kowale Oleckie woj. warmińsko-mazurskie | 6,6 | 51,6% | −19,5 p.p. |
| Dobrodzień woj. opolskie | 5,4 | 53,9% | −17,2 p.p. |
| Stary Dzierzgoń woj. pomorskie | 6,4 | 54,3% | −16,7 p.p. |
| Stary Targ woj. pomorskie | 0,8 | 54,4% | −16,7 p.p. |
| Czarny Dunajec woj. małopolskie | 10,2 | 54,7% | −16,4 p.p. |
| Polska Cerekiew woj. opolskie | 8,8 | 54,9% | −16,2 p.p. |
| Pawłowiczki woj. opolskie | 4,3 | 55,0% | −16,1 p.p. |
Pobierz dane tego zestawienia (CSV). Źródła: PKW (wyniki wyborów), GUS, Bank Danych Lokalnych (cechy gmin). Dzielnice Warszawy są osobnymi punktami tylko dla cech, które GUS podaje dla dzielnic. Kwoty w złotych są w cenach bieżących.
Herb: plik „POL Głuchołazy COA.svg” z Wikimedia Commons, licencja: Public domain.