
- Liczba mieszkańców
- 3 946
- (2025)
- Powierzchnia
- 116,7 km²
- Typ gminy
- wiejska
Historia wyników i wskaźników. Jak Radłów głosowała w kolejnych wyborach i jak w tym czasie zmieniała się wybrana cecha gminy. Zestawienie wyniku z cechami wszystkich gmin jest w zakładce Analiza wyborcza.
Wyniki w kolejnych wyborach (Sejm)
- Frekwencja
- Mniejszość Niemiecka
- PiS
- PO
- KO
- Samoobrona
Źródło: PKW. Linia łączy tylko wybory, w których startował podmiot o tej samej nazwie skróconej; atlas nie rozstrzyga, kto jest czyim następcą. Pokazane są podmioty, które choć raz były w gminie w pierwszej trójce.
Na wspólnej osi lat frekwencja i ludność
Frekwencja w wyborach (%)
Liczba ludności (osób)
Źródła: PKW i GUS, Bank Danych Lokalnych. Oba wykresy mają tę samą oś lat, więc punkty wyborów leżą nad odpowiednimi latami wskaźnika.
Wybory po kolei
| Wybory | Frekwencja | Zmiana | Zwycięzca w gminie | Wynik | Przewaga | Ludność | Zmiana | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sejm 2001 | 31,2% | Mniejszość Niemiecka | 54,6% | +34,1 p.p. | 4 648 osób | Podsumowanie → | ||
| Sejm 2005 | 24,3% | −6,9 p.p. | Mniejszość Niemiecka | 56,3% | +43,3 p.p. | 4 595 osób | −1,1% | Podsumowanie → |
| Sejm 2007 | 29,0% | +4,7 p.p. | Mniejszość Niemiecka | 44,1% | +12,0 p.p. | 4 556 osób | −0,8% | Podsumowanie → |
| Sejm 2011 | 27,3% | −1,7 p.p. | Mniejszość Niemiecka | 40,0% | +8,5 p.p. | 4 473 osób | −1,8% | Podsumowanie → |
| Sejm 2015 | 32,1% | +4,8 p.p. | Mniejszość Niemiecka | 38,9% | +21,5 p.p. | 4 390 osób | −1,9% | Podsumowanie → |
| Sejm 2019 | 39,0% | +6,9 p.p. | PiS | 38,0% | +4,9 p.p. | 4 299 osób | −2,1% | Podsumowanie → |
| Sejm 2023 | 54,9% | +15,8 p.p. | Mniejszość Niemiecka | 37,9% | +11,4 p.p. | 4 047 osób | −5,9% | Podsumowanie → |
Zmiany liczone względem poprzednich wyborów tego samego rodzaju. Cecha gminy pochodzi z roku wyborów.
Pełne wyniki w gminie
Sejm 2023 frekwencja 54,9%, 1 716 głosów ważnych
- Mniejszość Niemiecka 37,9%
- PiS 26,5%
- KO 15,0%
- Trzecia Droga 7,6%
- Konfederacja 5,7%
- Nowa Lewica 3,8%
- Polska Jest Jedna 2,3%
- Bezpartyjni Samorządowcy 1,2%
Sejm 2019 frekwencja 39,0%, 1 317 głosów ważnych
- PiS 38,0%
- Mniejszość Niemiecka 33,1%
- KO 10,9%
- PSL 8,0%
- SLD 6,2%
- Konfederacja 3,7%
Sejm 2015 frekwencja 32,1%, 1 085 głosów ważnych
- Mniejszość Niemiecka 38,9%
- PiS 17,4%
- PO 17,0%
- Kukiz'15 7,6%
- Nowoczesna 5,3%
- PSL 3,8%
- KORWiN 3,7%
- Zjednoczona Lewica 3,6%
- i 3 kolejnych
Sejm 2011 frekwencja 27,3%, 923 głosów ważnych
- Mniejszość Niemiecka 40,0%
- PO 31,5%
- PiS 10,8%
- SLD 6,1%
- Ruch Palikota 5,5%
- PSL 4,7%
- PJN 1,1%
- PPP – Sierpień 80 0,3%
- i 1 kolejnych
Sejm 2007 frekwencja 29,0%, 1 006 głosów ważnych
- Mniejszość Niemiecka 44,1%
- PO 32,1%
- PiS 10,7%
- PSL 5,2%
- LiD 3,8%
- Samoobrona 2,2%
- PPP 1,1%
- LPR 0,8%
Sejm 2005 frekwencja 24,3%, 822 głosów ważnych
- Mniejszość Niemiecka 56,3%
- Samoobrona 13,0%
- PO 9,0%
- PiS 6,3%
- LPR 3,6%
- SLD 3,4%
- PSL 2,4%
- PD 2,2%
- i 6 kolejnych
Sejm 2001 frekwencja 31,2%, 1 036 głosów ważnych
- Mniejszość Niemiecka 54,6%
- SLD-UP 20,6%
- Samoobrona 7,2%
- PO 5,9%
- LPR 3,3%
- AWSP 3,1%
- PSL 2,2%
- UW 1,4%
- i 3 kolejnych
Herb: plik „POL gmina Radłów COA.svg” z Wikimedia Commons, autor: Unknown, vector version: Avalokitesvara This W3C-unspecified vector image was created with Inkscape ., licencja: Public domain.