
- Liczba mieszkańców
- 4 247
- (2025)
- Powierzchnia
- 79,4 km²
- Typ gminy
- wiejska
Stare Pole na tle wszystkich gmin. Wybierz wynik wyborczy i cechę gmin; Stare Pole jest wyróżniona na wykresie. Wyniki tej gminy w kolejnych wyborach, rok po roku, są w zakładce Zmiany w czasie.
To samo bez wyróżnionej gminyW skrócie
Cecha gmin: Mieszkańcy w wieku 65 lat i więcej (2023)
W jednej piątej gmin o najwyższych wartościach tej cechy wynik (Trzecia Droga) wyniósł 13,3%, a w jednej piątej gmin o najniższych wartościach: 15,4%. Różnica między tymi grupami: −2,1 pkt proc.
Zależność w skali wszystkich gmin: brak wyraźnej zależności (współczynnik korelacji r = −0,08), na podstawie 2 494 gmin.
Korelacja pokazuje współwystępowanie zjawisk i nie oznacza związku przyczynowego. Dane dotyczą gmin, a nie pojedynczych wyborców.
Stare Pole w tym zestawieniu
Pięć grup gmin od najniższych do najwyższych wartości cechy
- Najniższe wartości9,3 do 16,5 % 15,4%
- Niskie · Stare Pole16,5 do 18,2 % 15,2%
- Środkowe18,2 do 19,8 % 15,4%
- Wysokie19,8 do 21,8 % 14,6%
- Najwyższe wartości21,8 do 35,5 % 13,3%
Każda grupa to jedna piąta gmin (po 498). Wynik w grupie jest liczony z sumy głosów wszystkich gmin grupy, więc duże gminy ważą więcej.
Każda gmina to punkt
Linia pokazuje trend. Oś pozioma obejmuje 98% gmin; po 1% gmin o skrajnych wartościach z każdej strony jest poza wykresem, ale w obliczeniach.
Gminy najbardziej powyżej trendu
Wynik wyższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Kisielice woj. warmińsko-mazurskie | 17,9 | 38,2% | +23,2 p.p. |
| Płużnica woj. kujawsko-pomorskie | 18,5 | 37,7% | +22,9 p.p. |
| Świedziebnia woj. kujawsko-pomorskie | 16,6 | 36,3% | +21,2 p.p. |
| Czyże woj. podlaskie | 33,6 | 33,1% | +19,6 p.p. |
| Kikół woj. kujawsko-pomorskie | 17,5 | 33,5% | +18,6 p.p. |
| Biskupiec woj. warmińsko-mazurskie | 17,9 | 32,7% | +17,8 p.p. |
| Słupca woj. wielkopolskie | 24,7 | 31,4% | +17,1 p.p. |
| Hajnówka woj. podlaskie | 23,6 | 31,1% | +16,8 p.p. |
Gminy najbardziej poniżej trendu
Wynik niższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Kotla woj. dolnośląskie | 16,6 | 4,3% | −10,8 p.p. |
| Kamień woj. podkarpackie | 14,7 | 4,9% | −10,3 p.p. |
| Godziszów woj. lubelskie | 21,7 | 4,7% | −9,9 p.p. |
| Jabłonka woj. małopolskie | 13,3 | 5,7% | −9,7 p.p. |
| Mirów woj. mazowieckie | 13,9 | 5,7% | −9,7 p.p. |
| Jeżowe woj. podkarpackie | 14,8 | 5,6% | −9,6 p.p. |
| Wierzbica woj. lubelskie | 19,6 | 5,6% | −9,2 p.p. |
| Chrzanów woj. lubelskie | 22,6 | 5,6% | −8,8 p.p. |
Pobierz dane tego zestawienia (CSV). Źródła: PKW (wyniki wyborów), GUS, Bank Danych Lokalnych (cechy gmin). Dzielnice Warszawy są osobnymi punktami tylko dla cech, które GUS podaje dla dzielnic. Kwoty w złotych są w cenach bieżących.
Herb: plik „POL gmina Stare Pole COA.svg” z Wikimedia Commons, autor: Semu, licencja: Public domain.