Herb: Mieszkowice

Mieszkowice

gmina miejsko-wiejskapowiat gryfińskiwoj. zachodniopomorskie TERYT: 3206053

DepopulacyjnaPrzedsiębiorcza jak to liczymy

Liczba mieszkańców
6 360
(2025)
Powierzchnia
239,1 km²
Typ gminy
miejsko-wiejska
Lokalizacja gminy na mapie Polski

Historia wyników i wskaźników. Jak Mieszkowice głosowała w kolejnych wyborach i jak w tym czasie zmieniała się wybrana cecha gminy. Zestawienie wyniku z cechami wszystkich gmin jest w zakładce Analiza wyborcza.

Wyniki w kolejnych wyborach (Sejm)

  • Frekwencja
  • PO
  • PiS
  • KO
  • Samoobrona
  • PSL
0204060802001200520072011201520192023Frekwencja, 2001: 40,2%Frekwencja, 2005: 31,3%Frekwencja, 2007: 41,9%Frekwencja, 2011: 33,5%Frekwencja, 2015: 35,6%Frekwencja, 2019: 48,6%Frekwencja, 2023: 64,8%64,8%PO, 2001: 8,4%PO, 2005: 14,5%PO, 2007: 42,1%PO, 2011: 42,8%PO, 2015: 30,6%30,6%PiS, 2001: 4,8%PiS, 2005: 32,0%PiS, 2007: 26,4%PiS, 2011: 28,7%PiS, 2015: 34,5%PiS, 2019: 39,4%PiS, 2023: 34,9%34,9%KO, 2019: 25,3%KO, 2023: 34,4%34,4%Samoobrona, 2001: 18,2%Samoobrona, 2005: 18,9%Samoobrona, 2007: 4,4%4,4%PSL, 2001: 6,0%PSL, 2005: 6,4%PSL, 2007: 10,2%PSL, 2011: 5,7%PSL, 2015: 5,7%PSL, 2019: 17,0%17,0%

Źródło: PKW. Linia łączy tylko wybory, w których startował podmiot o tej samej nazwie skróconej; atlas nie rozstrzyga, kto jest czyim następcą. Pokazane są podmioty, które choć raz były w gminie w pierwszej trójce.

Na wspólnej osi lat frekwencja i ludność

Frekwencja w wyborach (%)

3040506070200020052010201520202025Frekwencja, 2001: 40,2%Frekwencja, 2005: 31,3%Frekwencja, 2007: 41,9%Frekwencja, 2011: 33,5%Frekwencja, 2015: 35,6%Frekwencja, 2019: 48,6%Frekwencja, 2023: 64,8%64,8%

Liczba ludności (osób)

6 0006 5007 0007 5008 000200020052010201520202025Liczba ludności, 2000: 7 527Liczba ludności, 2001: 7 580Liczba ludności, 2002: 7 556Liczba ludności, 2003: 7 522Liczba ludności, 2004: 7 504Liczba ludności, 2005: 7 467Liczba ludności, 2006: 7 439Liczba ludności, 2007: 7 406Liczba ludności, 2008: 7 384Liczba ludności, 2009: 7 327Liczba ludności, 2010: 7 459Liczba ludności, 2011: 7 476Liczba ludności, 2012: 7 426Liczba ludności, 2013: 7 415Liczba ludności, 2014: 7 413Liczba ludności, 2015: 7 380Liczba ludności, 2016: 7 313Liczba ludności, 2017: 7 218Liczba ludności, 2018: 7 134Liczba ludności, 2019: 7 047Liczba ludności, 2020: 6 739Liczba ludności, 2021: 6 637Liczba ludności, 2022: 6 567Liczba ludności, 2023: 6 501Liczba ludności, 2024: 6 458Liczba ludności, 2025: 6 3606 360

Źródła: PKW i GUS, Bank Danych Lokalnych. Oba wykresy mają tę samą oś lat, więc punkty wyborów leżą nad odpowiednimi latami wskaźnika.

Wybory po kolei

WyboryFrekwencjaZmianaZwycięzca w gminieWynikPrzewaga LudnośćZmiana
Sejm 2001 40,2% SLD-UP 40,1% +21,9 p.p. 7 580 osób Podsumowanie →
Sejm 2005 31,3% −8,9 p.p. PiS 32,0% +13,1 p.p. 7 467 osób −1,5% Podsumowanie →
Sejm 2007 41,9% +10,6 p.p. PO 42,1% +15,7 p.p. 7 406 osób −0,8% Podsumowanie →
Sejm 2011 33,5% −8,4 p.p. PO 42,8% +14,1 p.p. 7 476 osób +0,9% Podsumowanie →
Sejm 2015 35,6% +2,1 p.p. PiS 34,5% +3,9 p.p. 7 380 osób −1,3% Podsumowanie →
Sejm 2019 48,6% +13,0 p.p. PiS 39,4% +14,1 p.p. 7 047 osób −4,5% Podsumowanie →
Sejm 2023 64,8% +16,2 p.p. PiS 34,9% +0,5 p.p. 6 501 osób −7,7% Podsumowanie →

Zmiany liczone względem poprzednich wyborów tego samego rodzaju. Cecha gminy pochodzi z roku wyborów.

Pełne wyniki w gminie

Sejm 2023 frekwencja 64,8%, 3 195 głosów ważnych
  1. PiS 34,9%
  2. KO 34,4%
  3. Trzecia Droga 14,4%
  4. Konfederacja 6,8%
  5. Nowa Lewica 6,1%
  6. Bezpartyjni Samorządowcy 1,9%
  7. Polska Jest Jedna 1,2%
  8. Ruchu Dobrobytu I Pokoju 0,5%
Sejm 2019 frekwencja 48,6%, 2 605 głosów ważnych
  1. PiS 39,4%
  2. KO 25,3%
  3. PSL 17,0%
  4. SLD 11,1%
  5. Konfederacja 7,3%
Sejm 2015 frekwencja 35,6%, 1 948 głosów ważnych
  1. PiS 34,5%
  2. PO 30,6%
  3. Kukiz'15 10,0%
  4. Zjednoczona Lewica 6,7%
  5. PSL 5,7%
  6. Nowoczesna 5,6%
  7. KORWiN 3,7%
  8. Razem 3,1%
Sejm 2011 frekwencja 33,5%, 1 821 głosów ważnych
  1. PO 42,8%
  2. PiS 28,7%
  3. SLD 9,6%
  4. Ruch Palikota 8,6%
  5. PSL 5,7%
  6. PJN 2,6%
  7. PPP – Sierpień 80 1,0%
  8. Nowa Prawica 0,6%
  9. i 1 kolejnych
Sejm 2007 frekwencja 41,9%, 2 354 głosów ważnych
  1. PO 42,1%
  2. PiS 26,4%
  3. LiD 13,8%
  4. PSL 10,2%
  5. Samoobrona 4,4%
  6. LPR 1,8%
  7. PPP 1,3%
Sejm 2005 frekwencja 31,3%, 1 752 głosów ważnych
  1. PiS 32,0%
  2. Samoobrona 18,9%
  3. PO 14,5%
  4. LPR 10,3%
  5. SLD 9,8%
  6. PSL 6,4%
  7. SDPL 3,1%
  8. PD 1,7%
  9. i 4 kolejnych
Sejm 2001 frekwencja 40,2%, 2 083 głosów ważnych
  1. SLD-UP 40,1%
  2. Samoobrona 18,2%
  3. LPR 16,5%
  4. PO 8,4%
  5. PSL 6,0%
  6. PiS 4,8%
  7. AWSP 4,0%
  8. UW 1,7%
  9. i 1 kolejnych

Herb: plik „POL Mieszkowice COA.svg” z Wikimedia Commons, autor: vectorization: Poznaniak, licencja: Public domain.