- Liczba mieszkańców
- 4 398
- (2025)
- Powierzchnia
- 99,5 km²
- Typ gminy
- wiejska
Potok Wielki na tle wszystkich gmin. Wybierz wynik wyborczy i cechę gmin; Potok Wielki jest wyróżniona na wykresie. Wyniki tej gminy w kolejnych wyborach, rok po roku, są w zakładce Zmiany w czasie.
To samo bez wyróżnionej gminyW skrócie
Cecha gmin: Ludność w wieku produkcyjnym (2005)
W jednej piątej gmin o najwyższych wartościach tej cechy frekwencja wyniosła 42,3%, a w jednej piątej gmin o najniższych wartościach: 38,5%. Różnica między tymi grupami: +3,8 pkt proc.
Zależność w skali wszystkich gmin: brak wyraźnej zależności (współczynnik korelacji r = −0,03), na podstawie 2 495 gmin.
Korelacja pokazuje współwystępowanie zjawisk i nie oznacza związku przyczynowego. Dane dotyczą gmin, a nie pojedynczych wyborców.
Potok Wielki w tym zestawieniu
Pięć grup gmin od najniższych do najwyższych wartości cechy
- Najniższe wartości · Potok Wielki45,9 do 58,5 % 38,5%
- Niskie58,5 do 60,7 % 38,7%
- Środkowe60,7 do 62,6 % 38,5%
- Wysokie62,6 do 64,3 % 37,5%
- Najwyższe wartości64,3 do 75,2 % 42,3%
Każda grupa to jedna piąta gmin (po 499). Frekwencja w grupie jest liczona z sumy głosów wszystkich gmin grupy, więc duże gminy ważą więcej.
Każda gmina to punkt
Linia pokazuje trend. Oś pozioma obejmuje 98% gmin; po 1% gmin o skrajnych wartościach z każdej strony jest poza wykresem, ale w obliczeniach.
Gminy najbardziej powyżej trendu
Wynik wyższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Godziszów woj. lubelskie | 55,9 | 66,9% | +29,8 p.p. |
| Podkowa Leśna woj. mazowieckie | 61,8 | 63,1% | +26,3 p.p. |
| Wilanów woj. mazowieckie | 66,6 | 61,7% | +25,2 p.p. |
| Kaczory woj. wielkopolskie | 63,8 | 61,4% | +24,7 p.p. |
| Ursynów woj. mazowieckie | 75,2 | 60,5% | +24,5 p.p. |
| Żoliborz woj. mazowieckie | 59,3 | 60,3% | +23,3 p.p. |
| Winnica woj. mazowieckie | 58,3 | 58,4% | +21,3 p.p. |
| Wesoła woj. mazowieckie | 65,5 | 57,8% | +21,2 p.p. |
Gminy najbardziej poniżej trendu
Wynik niższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Stary Dzierzgoń woj. pomorskie | 60,9 | 18,6% | −18,3 p.p. |
| Krzęcin woj. zachodniopomorskie | 62,0 | 19,3% | −17,6 p.p. |
| Rychliki woj. warmińsko-mazurskie | 59,9 | 20,4% | −16,6 p.p. |
| Cedynia woj. zachodniopomorskie | 64,3 | 20,4% | −16,3 p.p. |
| Bisztynek woj. warmińsko-mazurskie | 62,5 | 20,5% | −16,2 p.p. |
| Strzeleczki woj. opolskie | 60,5 | 21,5% | −15,4 p.p. |
| Budry woj. warmińsko-mazurskie | 59,6 | 21,6% | −15,4 p.p. |
| Mikołajki Pomorskie woj. pomorskie | 62,8 | 21,9% | −14,8 p.p. |
Pobierz dane tego zestawienia (CSV). Źródła: PKW (wyniki wyborów), GUS, Bank Danych Lokalnych (cechy gmin). Dzielnice Warszawy są osobnymi punktami tylko dla cech, które GUS podaje dla dzielnic. Kwoty w złotych są w cenach bieżących.