- Liczba mieszkańców
- 8 961
- (2025)
- Powierzchnia
- 54,3 km²
- Typ gminy
- wiejska
Babice na tle wszystkich gmin. Wybierz wynik wyborczy i cechę gmin; Babice jest wyróżniona na wykresie. Wyniki tej gminy w kolejnych wyborach, rok po roku, są w zakładce Zmiany w czasie.
To samo bez wyróżnionej gminyW skrócie
Cecha gmin: Liczba ludności (2019)
W jednej piątej gmin o najwyższych wartościach tej cechy frekwencja wyniosła 64,8%, a w jednej piątej gmin o najniższych wartościach: 53,1%. Różnica między tymi grupami: +11,7 pkt proc.
Zależność w skali wszystkich gmin: słaba zależność dodatnia (współczynnik korelacji r = 0,30), na podstawie 2 494 gmin.
Korelacja pokazuje współwystępowanie zjawisk i nie oznacza związku przyczynowego. Dane dotyczą gmin, a nie pojedynczych wyborców.
Babice w tym zestawieniu
Pięć grup gmin od najniższych do najwyższych wartości cechy
- Najniższe wartości1 286 do 4 502 osób 53,1%
- Niskie4 502 do 6 352 osób 54,3%
- Środkowe · Babice6 352 do 9 111 osób 55,0%
- Wysokie9 111 do 15 899 osób 57,9%
- Najwyższe wartości15 922 do 779 115 osób 64,8%
Każda grupa to jedna piąta gmin (po 498). Frekwencja w grupie jest liczona z sumy głosów wszystkich gmin grupy, więc duże gminy ważą więcej.
Każda gmina to punkt
Linia pokazuje trend. Oś pozioma obejmuje 98% gmin; po 1% gmin o skrajnych wartościach z każdej strony jest poza wykresem, ale w obliczeniach.
Gminy najbardziej powyżej trendu
Wynik wyższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Wilanów woj. mazowieckie | 42 134 | 85,2% | +27,3 p.p. |
| Podkowa Leśna woj. mazowieckie | 3 844 | 81,0% | +25,2 p.p. |
| Michałowice woj. mazowieckie | 18 321 | 80,6% | +24,0 p.p. |
| Wesoła woj. mazowieckie | 25 798 | 80,6% | +23,6 p.p. |
| Suchy Las woj. wielkopolskie | 18 104 | 79,1% | +22,5 p.p. |
| Żoliborz woj. mazowieckie | 52 792 | 80,3% | +21,8 p.p. |
| Cisna woj. podkarpackie | 1 740 | 77,2% | +21,5 p.p. |
| Łomianki woj. mazowieckie | 27 203 | 78,3% | +21,2 p.p. |
Gminy najbardziej poniżej trendu
Wynik niższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Kraków woj. małopolskie | 779 115 | 71,2% | −27,4 p.p. |
| Łódź woj. łódzkie | 679 941 | 68,7% | −24,5 p.p. |
| Zębowice woj. opolskie | 3 631 | 35,0% | −20,8 p.p. |
| Wrocław woj. dolnośląskie | 642 869 | 71,2% | −19,9 p.p. |
| Górowo Iławeckie woj. warmińsko-mazurskie | 6 811 | 36,4% | −19,6 p.p. |
| Barciany woj. warmińsko-mazurskie | 6 109 | 37,3% | −18,7 p.p. |
| Lelkowo woj. warmińsko-mazurskie | 2 817 | 37,8% | −18,0 p.p. |
| Kowale Oleckie woj. warmińsko-mazurskie | 4 960 | 38,2% | −17,6 p.p. |
Pobierz dane tego zestawienia (CSV). Źródła: PKW (wyniki wyborów), GUS, Bank Danych Lokalnych (cechy gmin). Dzielnice Warszawy są osobnymi punktami tylko dla cech, które GUS podaje dla dzielnic. Kwoty w złotych są w cenach bieżących.