
- Liczba mieszkańców
- 18 974
- (2025)
- Powierzchnia
- 202,5 km²
- Typ gminy
- miejsko-wiejska
Warka na tle wszystkich gmin. Wybierz wynik wyborczy i cechę gmin; Warka jest wyróżniona na wykresie. Wyniki tej gminy w kolejnych wyborach, rok po roku, są w zakładce Zmiany w czasie.
To samo bez wyróżnionej gminyW skrócie
Cecha gmin: Mieszkańcy korzystający z sieci wodociągowej (2023)
W jednej piątej gmin o najwyższych wartościach tej cechy frekwencja wyniosła 74,5%, a w jednej piątej gmin o najniższych wartościach: 70,7%. Różnica między tymi grupami: +3,9 pkt proc.
Zależność w skali wszystkich gmin: słaba zależność dodatnia (współczynnik korelacji r = 0,12), na podstawie 2 470 gmin.
Korelacja pokazuje współwystępowanie zjawisk i nie oznacza związku przyczynowego. Dane dotyczą gmin, a nie pojedynczych wyborców.
Warka w tym zestawieniu
Pięć grup gmin od najniższych do najwyższych wartości cechy
- Najniższe wartości · Warka0,5 do 83,7 % 70,7%
- Niskie83,7 do 91,8 % 71,0%
- Środkowe91,8 do 96,1 % 73,5%
- Wysokie96,1 do 98,9 % 74,7%
- Najwyższe wartości98,9 do 100,0 % 74,5%
Każda grupa to jedna piąta gmin (po 494). Frekwencja w grupie jest liczona z sumy głosów wszystkich gmin grupy, więc duże gminy ważą więcej.
Każda gmina to punkt
Linia pokazuje trend. Oś pozioma obejmuje 98% gmin; po 1% gmin o skrajnych wartościach z każdej strony jest poza wykresem, ale w obliczeniach.
Gminy najbardziej powyżej trendu
Wynik wyższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Klwów woj. mazowieckie | 99,7 | 90,6% | +19,9 p.p. |
| Michałowice woj. mazowieckie | 90,7 | 88,8% | +18,5 p.p. |
| Łomianki woj. mazowieckie | 64,5 | 86,9% | +17,7 p.p. |
| Józefów woj. mazowieckie | 66,2 | 86,9% | +17,7 p.p. |
| Dopiewo woj. wielkopolskie | 99,6 | 88,3% | +17,6 p.p. |
| Cisna woj. podkarpackie | 43,6 | 85,8% | +17,6 p.p. |
| Podkowa Leśna woj. mazowieckie | 86,5 | 87,6% | +17,5 p.p. |
| Suchy Las woj. wielkopolskie | 98,8 | 88,1% | +17,5 p.p. |
Gminy najbardziej poniżej trendu
Wynik niższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Bolesław woj. małopolskie | 92,2 | 50,8% | −19,5 p.p. |
| Zębowice woj. opolskie | 98,5 | 51,3% | −19,3 p.p. |
| Lasowice Wielkie woj. opolskie | 93,4 | 51,3% | −19,1 p.p. |
| Kowale Oleckie woj. warmińsko-mazurskie | 70,6 | 51,6% | −17,8 p.p. |
| Kalinowo woj. warmińsko-mazurskie | 87,2 | 53,1% | −17,0 p.p. |
| Prostki woj. warmińsko-mazurskie | 95,3 | 54,0% | −16,5 p.p. |
| Dobrodzień woj. opolskie | 89,0 | 53,9% | −16,3 p.p. |
| Korsze woj. warmińsko-mazurskie | 99,8 | 54,5% | −16,2 p.p. |
Pobierz dane tego zestawienia (CSV). Źródła: PKW (wyniki wyborów), GUS, Bank Danych Lokalnych (cechy gmin). Dzielnice Warszawy są osobnymi punktami tylko dla cech, które GUS podaje dla dzielnic. Kwoty w złotych są w cenach bieżących.
Herb: plik „POL Warka COA.svg” z Wikimedia Commons, licencja: Public domain.