Cisek
gmina wiejskapowiat kędzierzyńsko-kozielskiwoj. opolskie TERYT: 1603032
- Liczba mieszkańców
- 5 217
- (2025)
- Powierzchnia
- 71,1 km²
- Typ gminy
- wiejska
Cisek na tle wszystkich gmin. Wybierz wynik wyborczy i cechę gmin; Cisek jest wyróżniona na wykresie. Wyniki tej gminy w kolejnych wyborach, rok po roku, są w zakładce Zmiany w czasie.
To samo bez wyróżnionej gminyW skrócie
Cecha gmin: Ludność w wieku przedprodukcyjnym (2023)
W jednej piątej gmin o najwyższych wartościach tej cechy frekwencja wyniosła 76,9%, a w jednej piątej gmin o najniższych wartościach: 74,9%. Różnica między tymi grupami: +2,1 pkt proc.
Zależność w skali wszystkich gmin: umiarkowana zależność dodatnia (współczynnik korelacji r = 0,40), na podstawie 2 494 gmin.
Korelacja pokazuje współwystępowanie zjawisk i nie oznacza związku przyczynowego. Dane dotyczą gmin, a nie pojedynczych wyborców.
Cisek w tym zestawieniu
Pięć grup gmin od najniższych do najwyższych wartości cechy
- Najniższe wartości10,1 do 16,7 % 74,9%
- Niskie · Cisek16,7 do 18,1 % 72,8%
- Środkowe18,1 do 19,3 % 71,0%
- Wysokie19,3 do 20,7 % 73,2%
- Najwyższe wartości20,7 do 30,1 % 76,9%
Każda grupa to jedna piąta gmin (po 498). Frekwencja w grupie jest liczona z sumy głosów wszystkich gmin grupy, więc duże gminy ważą więcej.
Każda gmina to punkt
Linia pokazuje trend. Oś pozioma obejmuje 98% gmin; po 1% gmin o skrajnych wartościach z każdej strony jest poza wykresem, ale w obliczeniach.
Gminy najbardziej powyżej trendu
Wynik wyższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Klwów woj. mazowieckie | 17,3 | 90,6% | +21,7 p.p. |
| Cisna woj. podkarpackie | 14,0 | 85,8% | +20,2 p.p. |
| Ursynów woj. mazowieckie | 17,5 | 88,9% | +19,9 p.p. |
| Podkowa Leśna woj. mazowieckie | 16,6 | 87,6% | +19,5 p.p. |
| Żoliborz woj. mazowieckie | 16,6 | 86,7% | +18,6 p.p. |
| Ochota woj. mazowieckie | 14,4 | 83,3% | +17,2 p.p. |
| Koszarawa woj. śląskie | 17,9 | 86,7% | +17,2 p.p. |
| Śródmieście woj. mazowieckie | 12,5 | 81,3% | +17,1 p.p. |
Gminy najbardziej poniżej trendu
Wynik niższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Kowale Oleckie woj. warmińsko-mazurskie | 17,6 | 51,6% | −17,5 p.p. |
| Czarny Dunajec woj. małopolskie | 20,0 | 54,7% | −16,8 p.p. |
| Zębowice woj. opolskie | 16,2 | 51,3% | −16,5 p.p. |
| Prostki woj. warmińsko-mazurskie | 18,9 | 54,0% | −16,4 p.p. |
| Stary Targ woj. pomorskie | 19,3 | 54,4% | −16,4 p.p. |
| Bolesław woj. małopolskie | 15,5 | 50,8% | −16,2 p.p. |
| Kalinowo woj. warmińsko-mazurskie | 17,7 | 53,1% | −16,1 p.p. |
| Lasowice Wielkie woj. opolskie | 15,5 | 51,3% | −15,8 p.p. |
Pobierz dane tego zestawienia (CSV). Źródła: PKW (wyniki wyborów), GUS, Bank Danych Lokalnych (cechy gmin). Dzielnice Warszawy są osobnymi punktami tylko dla cech, które GUS podaje dla dzielnic. Kwoty w złotych są w cenach bieżących.