
- Liczba mieszkańców
- 8 596
- (2025)
- Powierzchnia
- 145,0 km²
- Typ gminy
- miejsko-wiejska
Historia wyników i wskaźników. Jak Mrozy głosowała w kolejnych wyborach i jak w tym czasie zmieniała się wybrana cecha gminy. Zestawienie wyniku z cechami wszystkich gmin jest w zakładce Analiza wyborcza.
Wyniki w kolejnych wyborach (Sejm)
- Frekwencja
- PiS
- PO
- KO
- Samoobrona
- PSL
Źródło: PKW. Linia łączy tylko wybory, w których startował podmiot o tej samej nazwie skróconej; atlas nie rozstrzyga, kto jest czyim następcą. Pokazane są podmioty, które choć raz były w gminie w pierwszej trójce.
Na wspólnej osi lat frekwencja i ludność
Frekwencja w wyborach (%)
Liczba ludności (osób)
Źródła: PKW i GUS, Bank Danych Lokalnych. Oba wykresy mają tę samą oś lat, więc punkty wyborów leżą nad odpowiednimi latami wskaźnika.
Wybory po kolei
| Wybory | Frekwencja | Zmiana | Zwycięzca w gminie | Wynik | Przewaga | Ludność | Zmiana | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sejm 2001 | 37,9% | SLD-UP | 37,9% | +21,0 p.p. | 8 836 osób | Podsumowanie → | ||
| Sejm 2005 | 36,2% | −1,8 p.p. | PiS | 21,4% | +0,3 p.p. | 8 695 osób | −1,6% | Podsumowanie → |
| Sejm 2007 | 45,9% | +9,7 p.p. | PiS | 37,6% | +4,7 p.p. | 8 649 osób | −0,5% | Podsumowanie → |
| Sejm 2011 | 41,5% | −4,4 p.p. | PiS | 37,3% | +8,6 p.p. | 8 752 osób | +1,2% | Podsumowanie → |
| Sejm 2015 | 47,0% | +5,5 p.p. | PiS | 46,8% | +27,7 p.p. | 8 743 osób | −0,1% | Podsumowanie → |
| Sejm 2019 | 62,0% | +15,0 p.p. | PiS | 56,4% | +36,0 p.p. | 8 712 osób | −0,4% | Podsumowanie → |
| Sejm 2023 | 74,4% | +12,5 p.p. | PiS | 47,1% | +24,7 p.p. | 8 647 osób | −0,7% | Podsumowanie → |
Zmiany liczone względem poprzednich wyborów tego samego rodzaju. Cecha gminy pochodzi z roku wyborów.
Pełne wyniki w gminie
Sejm 2023 frekwencja 74,4%, 5 044 głosów ważnych
- PiS 47,1%
- KO 22,4%
- Trzecia Droga 14,1%
- Konfederacja 7,0%
- Nowa Lewica 5,6%
- Bezpartyjni Samorządowcy 2,0%
- Polska Jest Jedna 1,5%
- Normalny Kraj 0,2%
- i 1 kolejnych
Sejm 2019 frekwencja 62,0%, 4 248 głosów ważnych
- PiS 56,4%
- KO 20,4%
- PSL 9,7%
- Konfederacja 6,1%
- SLD 6,1%
- Bezpartyjni i Samorządowcy 1,0%
- Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów 0,4%
Sejm 2015 frekwencja 47,0%, 3 228 głosów ważnych
- PiS 46,8%
- PO 19,1%
- Kukiz'15 7,7%
- PSL 7,1%
- Zjednoczona Lewica 5,3%
- Nowoczesna 5,2%
- KORWiN 4,7%
- Razem 3,5%
- i 3 kolejnych
Sejm 2011 frekwencja 41,5%, 2 768 głosów ważnych
- PiS 37,3%
- PO 28,7%
- PSL 15,3%
- Ruch Palikota 9,0%
- SLD 5,8%
- PJN 1,8%
- Nowa Prawica 1,1%
- PPP – Sierpień 80 0,6%
- i 1 kolejnych
Sejm 2007 frekwencja 45,9%, 3 161 głosów ważnych
- PiS 37,6%
- PO 32,9%
- PSL 16,5%
- LiD 7,9%
- Samoobrona 2,3%
- PPP 1,4%
- LPR 1,3%
Sejm 2005 frekwencja 36,2%, 2 440 głosów ważnych
- PiS 21,4%
- PO 21,1%
- Samoobrona 21,1%
- PSL 9,7%
- SLD 9,1%
- LPR 7,6%
- SDPL 4,4%
- Ruch Patriotyczny 1,4%
- i 7 kolejnych
Sejm 2001 frekwencja 37,9%, 2 538 głosów ważnych
- SLD-UP 37,9%
- PSL 17,0%
- Samoobrona 14,8%
- PiS 9,7%
- PO 8,0%
- LPR 6,5%
- AWSP 4,3%
- UW 1,3%
- i 2 kolejnych
Herb: plik „POL gmina Mrozy COA.svg” z Wikimedia Commons, autor: Semu, licencja: Public domain.