- Liczba mieszkańców
- 4 398
- (2025)
- Powierzchnia
- 99,5 km²
- Typ gminy
- wiejska
Potok Wielki na tle wszystkich gmin. Wybierz wynik wyborczy i cechę gmin; Potok Wielki jest wyróżniona na wykresie. Wyniki tej gminy w kolejnych wyborach, rok po roku, są w zakładce Zmiany w czasie.
To samo bez wyróżnionej gminyW skrócie
Cecha gmin: Ludność w wieku przedprodukcyjnym (2005)
W jednej piątej gmin o najwyższych wartościach tej cechy frekwencja wyniosła 37,9%, a w jednej piątej gmin o najniższych wartościach: 43,0%. Różnica między tymi grupami: −5,0 pkt proc.
Zależność w skali wszystkich gmin: brak wyraźnej zależności (współczynnik korelacji r = −0,06), na podstawie 2 495 gmin.
Korelacja pokazuje współwystępowanie zjawisk i nie oznacza związku przyczynowego. Dane dotyczą gmin, a nie pojedynczych wyborców.
Potok Wielki w tym zestawieniu
Pięć grup gmin od najniższych do najwyższych wartości cechy
- Najniższe wartości11,9 do 20,7 % 43,0%
- Niskie20,7 do 22,4 % 38,8%
- Środkowe22,4 do 23,6 % 37,2%
- Wysokie · Potok Wielki23,6 do 25,1 % 36,6%
- Najwyższe wartości25,1 do 34,0 % 37,9%
Każda grupa to jedna piąta gmin (po 499). Frekwencja w grupie jest liczona z sumy głosów wszystkich gmin grupy, więc duże gminy ważą więcej.
Każda gmina to punkt
Linia pokazuje trend. Oś pozioma obejmuje 98% gmin; po 1% gmin o skrajnych wartościach z każdej strony jest poza wykresem, ale w obliczeniach.
Gminy najbardziej powyżej trendu
Wynik wyższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Godziszów woj. lubelskie | 23,7 | 66,9% | +30,2 p.p. |
| Podkowa Leśna woj. mazowieckie | 18,7 | 63,1% | +25,7 p.p. |
| Kaczory woj. wielkopolskie | 25,4 | 61,4% | +24,9 p.p. |
| Wilanów woj. mazowieckie | 15,7 | 61,7% | +23,9 p.p. |
| Ursynów woj. mazowieckie | 15,0 | 60,5% | +22,6 p.p. |
| Żoliborz woj. mazowieckie | 13,0 | 60,3% | +22,1 p.p. |
| Winnica woj. mazowieckie | 25,4 | 58,4% | +21,8 p.p. |
| Andrzejewo woj. mazowieckie | 24,4 | 58,4% | +21,7 p.p. |
Gminy najbardziej poniżej trendu
Wynik niższy, niż wskazywałaby cecha gminy.
| Gmina | Cecha | Wynik | Odchylenie od trendu |
|---|---|---|---|
| Stary Dzierzgoń woj. pomorskie | 25,0 | 18,6% | −18,0 p.p. |
| Krzęcin woj. zachodniopomorskie | 23,7 | 19,3% | −17,5 p.p. |
| Cedynia woj. zachodniopomorskie | 22,5 | 20,4% | −16,5 p.p. |
| Bisztynek woj. warmińsko-mazurskie | 22,7 | 20,5% | −16,3 p.p. |
| Rychliki woj. warmińsko-mazurskie | 25,5 | 20,4% | −16,1 p.p. |
| Strzeleczki woj. opolskie | 20,8 | 21,5% | −15,6 p.p. |
| Krzanowice woj. śląskie | 18,9 | 22,0% | −15,4 p.p. |
| Budry woj. warmińsko-mazurskie | 23,7 | 21,6% | −15,1 p.p. |
Pobierz dane tego zestawienia (CSV). Źródła: PKW (wyniki wyborów), GUS, Bank Danych Lokalnych (cechy gmin). Dzielnice Warszawy są osobnymi punktami tylko dla cech, które GUS podaje dla dzielnic. Kwoty w złotych są w cenach bieżących.