Herb: Młynarze

Młynarze

gmina wiejskapowiat makowskiwoj. mazowieckie TERYT: 1411052

DepopulacyjnaInwestująca jak to liczymy

Liczba mieszkańców
1 587
(2025)
Powierzchnia
74,9 km²
Typ gminy
wiejska
Lokalizacja gminy na mapie Polski

Dane GUS z roku 2023, czyli z roku wyborów: Sejm 2023. Zmiana liczona od 2015 r.

Finanse i rozwój (GUS, 2023)

Dochody własne
3 680 zł na mieszkańca, ceny bieżące +151,1% zmiana 2015–2023 więcej niż w 83% gmin Zestaw z wynikiem wyborów →
Wydatki inwestycyjne
5 357 zł na mieszkańca, ceny bieżące +337,0% zmiana 2015–2023 więcej niż w 96% gmin Zestaw z wynikiem wyborów →
Nowe mieszkania
0,6 na 1000 mieszkańców −1,1 zmiana 2015–2023 więcej niż w 3% gmin Zestaw z wynikiem wyborów →

Dochody własne gminy na mieszkańca (zł)

  • Młynarze
  • Mediana gmin, woj. mazowieckie
  • Mediana gmin, Polska
02 0004 0006 0008 000200020052010201520202025Młynarze, 2002: 777Młynarze, 2003: 855Młynarze, 2004: 761Młynarze, 2005: 774Młynarze, 2006: 857Młynarze, 2007: 1 025Młynarze, 2008: 1 044Młynarze, 2009: 1 063Młynarze, 2010: 1 173Młynarze, 2011: 1 035Młynarze, 2012: 1 139Młynarze, 2013: 1 313Młynarze, 2014: 1 325Młynarze, 2015: 1 465Młynarze, 2016: 1 531Młynarze, 2017: 1 802Młynarze, 2018: 1 840Młynarze, 2019: 1 955Młynarze, 2020: 3 057Młynarze, 2021: 2 662Młynarze, 2022: 4 185Młynarze, 2023: 3 680Młynarze, 2024: 5 408Młynarze, 2025: 7 7637 763

W 2023 r.: 3 680 zł, więcej niż w 83% gmin. Mediana gmin w Polsce: 2 639, w województwie: 2 442. Zestaw z wynikiem wyborów →

Wydatki inwestycyjne gminy na mieszkańca (zł)

  • Młynarze
  • Mediana gmin, woj. mazowieckie
  • Mediana gmin, Polska
02 0004 0006 000200020052010201520202025Młynarze, 2000: 3Młynarze, 2001: 37Młynarze, 2002: 371Młynarze, 2003: 394Młynarze, 2004: 46Młynarze, 2005: 39Młynarze, 2006: 144Młynarze, 2007: 48Młynarze, 2008: 950Młynarze, 2009: 574Młynarze, 2010: 472Młynarze, 2011: 205Młynarze, 2012: 467Młynarze, 2013: 820Młynarze, 2014: 525Młynarze, 2015: 1 226Młynarze, 2016: 274Młynarze, 2017: 768Młynarze, 2018: 452Młynarze, 2019: 702Młynarze, 2020: 556Młynarze, 2021: 2 225Młynarze, 2022: 3 904Młynarze, 2023: 5 357Młynarze, 2024: 3 843Młynarze, 2025: 4 1564 156

W 2023 r.: 5 357 zł, więcej niż w 96% gmin. Mediana gmin w Polsce: 1 961, w województwie: 2 237. Obliczenie własne na podstawie danych GUS. Zestaw z wynikiem wyborów →

Mieszkania oddane do użytkowania na 1000 mieszkańców (na 1000)

  • Młynarze
  • Mediana gmin, woj. mazowieckie
  • Mediana gmin, Polska
0,02,55,07,510,0200020052010201520202025Młynarze, 2003: 4,5Młynarze, 2004: 9,6Młynarze, 2005: 1,1Młynarze, 2006: 2,3Młynarze, 2007: 1,7Młynarze, 2009: 1,7Młynarze, 2010: 1,1Młynarze, 2011: 2,8Młynarze, 2012: 1,1Młynarze, 2013: 0,6Młynarze, 2014: 1,7Młynarze, 2015: 1,7Młynarze, 2016: 3,4Młynarze, 2017: 1,7Młynarze, 2018: 1,7Młynarze, 2019: 1,7Młynarze, 2020: 1,2Młynarze, 2021: 2,4Młynarze, 2022: 3,7Młynarze, 2023: 0,6Młynarze, 2024: 3,1Młynarze, 2025: 2,52,5

W 2023 r.: 0,6 na 1000, więcej niż w 3% gmin. Mediana gmin w Polsce: 3,1, w województwie: 3,7. Zestaw z wynikiem wyborów →

Źródło: GUS, Bank Danych Lokalnych. Pionowa linia na wykresach oznacza rok wybranych wyborów. Mediana gmin to wartość środkowa wśród gmin, a nie wartość dla całego kraju ani województwa. Kwoty w złotych są w cenach bieżących.

Herb: plik „POL gmina Młynarze COA.svg” z Wikimedia Commons, autor: Avalokitesvara, licencja: Public domain.