
Młynarze
gmina wiejskapowiat makowskiwoj. mazowieckie TERYT: 1411052
- Liczba mieszkańców
- 1 587
- (2025)
- Powierzchnia
- 74,9 km²
- Typ gminy
- wiejska
Historia wyników i wskaźników. Jak Młynarze głosowała w kolejnych wyborach i jak w tym czasie zmieniała się wybrana cecha gminy. Zestawienie wyniku z cechami wszystkich gmin jest w zakładce Analiza wyborcza.
Wyniki w kolejnych wyborach (Sejm)
- Frekwencja
- PiS
- PSL
- Samoobrona
- Konfederacja
- PO
Źródło: PKW. Linia łączy tylko wybory, w których startował podmiot o tej samej nazwie skróconej; atlas nie rozstrzyga, kto jest czyim następcą. Pokazane są podmioty, które choć raz były w gminie w pierwszej trójce.
Na wspólnej osi lat frekwencja i ludność
Frekwencja w wyborach (%)
Liczba ludności (osób)
Źródła: PKW i GUS, Bank Danych Lokalnych. Oba wykresy mają tę samą oś lat, więc punkty wyborów leżą nad odpowiednimi latami wskaźnika.
Wybory po kolei
| Wybory | Frekwencja | Zmiana | Zwycięzca w gminie | Wynik | Przewaga | Ludność | Zmiana | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sejm 2001 | 44,8% | PSL | 42,4% | +27,7 p.p. | 1 795 osób | Podsumowanie → | ||
| Sejm 2005 | 47,0% | +2,2 p.p. | PSL | 39,0% | +18,8 p.p. | 1 759 osób | −2,0% | Podsumowanie → |
| Sejm 2007 | 50,4% | +3,4 p.p. | PiS | 48,0% | +17,6 p.p. | 1 734 osób | −1,4% | Podsumowanie → |
| Sejm 2011 | 47,4% | −3,0 p.p. | PiS | 53,7% | +26,5 p.p. | 1 766 osób | +1,8% | Podsumowanie → |
| Sejm 2015 | 50,0% | +2,6 p.p. | PiS | 62,7% | +47,8 p.p. | 1 767 osób | +0,1% | Podsumowanie → |
| Sejm 2019 | 59,9% | +9,9 p.p. | PiS | 71,0% | +60,1 p.p. | 1 742 osób | −1,4% | Podsumowanie → |
| Sejm 2023 | 78,9% | +19,0 p.p. | PiS | 60,0% | +46,3 p.p. | 1 607 osób | −7,7% | Podsumowanie → |
Zmiany liczone względem poprzednich wyborów tego samego rodzaju. Cecha gminy pochodzi z roku wyborów.
Pełne wyniki w gminie
Sejm 2023 frekwencja 78,9%, 966 głosów ważnych
- PiS 60,0%
- Trzecia Droga 13,8%
- Konfederacja 9,8%
- KO 8,3%
- Bezpartyjni Samorządowcy 3,9%
- Nowa Lewica 2,7%
- Polska Jest Jedna 0,8%
- Normalny Kraj 0,5%
- i 1 kolejnych
Sejm 2019 frekwencja 59,9%, 792 głosów ważnych
- PiS 71,0%
- PSL 10,9%
- Konfederacja 9,6%
- KO 4,4%
- SLD 3,0%
- Bezpartyjni i Samorządowcy 0,8%
- Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów 0,4%
Sejm 2015 frekwencja 50,0%, 676 głosów ważnych
- PiS 62,7%
- PSL 14,9%
- Kukiz'15 8,0%
- PO 6,8%
- KORWiN 3,1%
- Zjednoczona Lewica 1,9%
- Razem 1,3%
- Nowoczesna 0,7%
- i 3 kolejnych
Sejm 2011 frekwencja 47,4%, 641 głosów ważnych
- PiS 53,7%
- PSL 27,1%
- PO 9,4%
- Ruch Palikota 3,6%
- SLD 3,3%
- PJN 1,7%
- Nowa Prawica 0,6%
- PPP – Sierpień 80 0,5%
- i 1 kolejnych
Sejm 2007 frekwencja 50,4%, 660 głosów ważnych
- PiS 48,0%
- PSL 30,5%
- PO 9,2%
- Samoobrona 5,5%
- LiD 4,1%
- PPP 1,5%
- LPR 1,2%
Sejm 2005 frekwencja 47,0%, 626 głosów ważnych
- PSL 39,0%
- Samoobrona 20,1%
- PiS 18,7%
- LPR 11,8%
- PO 4,6%
- SLD 1,3%
- Ruch Patriotyczny 1,1%
- PPP 1,0%
- i 7 kolejnych
Sejm 2001 frekwencja 44,8%, 578 głosów ważnych
- PSL 42,4%
- Samoobrona 14,7%
- SLD-UP 14,5%
- LPR 10,9%
- PO 6,4%
- AWSP 6,2%
- PiS 2,8%
- Alternatywa 1,0%
- i 2 kolejnych
Herb: plik „POL gmina Młynarze COA.svg” z Wikimedia Commons, autor: Avalokitesvara, licencja: Public domain.